請問光纖網路

本帖最後由 dtom 於 2013-5-23 10:40 編輯

搵緊關於光纖網路既野, 睇完 wiki 都唔係太明

SC 頭只用係  FTTH 係盒仔?  行 Multimode?

switch 既 SFP, 係咪通常都用 LC 頭? 行 Singlemode?

唔同波长要配返指定光纖? 波长係邊度決定呢,  Switch? fiber cable?

當 2 層樓都用 48+2 SFP, 係咪用 LC 頭插 SFP 連住 2 隻 switch, 同一個 subnet 就通到呢

呢類既 SFP throughput 有幾多呢 (GB+SFP switch), 係睇個 switch 定係隻 SFP transceivers 呢

另外如果遠 D, 2 個區(當旺角,油麻地) 同一個情況又係咪咁簡單呢 (唔理開路拉線等等, 只想知連接既野)