[主機板] PCI-E一問

例如有D板有2條3.0 PCIEx16 同 1條2.0 PCIEx16
顯卡寫住行單卡 x16/0  行雙卡x8/x8
但係無寫到最後條2.0 係咪即係唔支持插三卡?
定係插三卡 條2.0會行到最少x2 or x4 呢
Thanks.

例如有D板有2條3.0 PCIEx16 同 1條2.0 PCIEx16
顯卡寫住行單卡 x16/0  行雙卡x8/x8
但係無寫到最後條2.0 係 ...
ltk0020 發表於 2015-3-3 04:55


2.0通常行足16

TOP

回覆 2# 美奈子廚

行得雙卡x8/x8即係非X級chipset, 第三條南橋2.0又點可能係有16 lanes?
第三條係最多分倒x4, 但係點會咁蠢用呢類板行三卡Crossfire?
有一張係得x4即係三張都係唔可能超越x4流量, 因為三張係要同步, 而唔係可以兩快一慢加得咁理想。

TOP

回覆  美奈子廚

行得雙卡x8/x8即係非X級chipset, 第三條南橋2.0又點可能係有16 lanes?
第三條係最多分倒 ...
未熟者 發表於 2015-3-3 08:07


有三條16以非低階板啦
最少見過agm三間行吾足會標明實行幾多x

TOP

先睇CPU socket,例如LGA 1150 support 16條PCI-e lanes,LGA 2011 support 28-40條PCI-e lanes。再睇CPU實際可support幾多。

TOP